REKLAMA
REKLAMA

23 MAJA: Pokojowy Strajk Przedsiębiorców w Warszawie

Na portalu społecznościowym Facebook, funkcjonuje profil STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW, który ma na chwilę obecną ponad ćwieć miliona członków. Aby dołączyć do grupy KLIKNIJ. Na tablicy profilu pojawił sie post o planowanym pokojowym strajku przedsiębiorców w Warszawie. Planowany początek na Placu Defilad, 23 maja o godzinie 14:00.

STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW – Facebook

– Bezpiecznie, pokojowo, legalnie z zachowaniem regulacji wynikających z rozporządzeń Szumowskiego, tworząc sieć ludzi pragnących poszanowania godności, wolności i własności – pisza organizatorzy.

screen

– Nikt nie przypuszczał że po 30 latach wolności, Polacy znowu będą musieli się upomnieć o prawo do demonstracji. Reżim świetnie wykorzystuje Covid do odebrania nam fundamentów wolności – dodają.

Dalej we wpisie czytamy m.in., że politycy związani z PIS mają plan, aby zrobić z przedsiębiorców „konsumujących rządowe pieniądze”, winnych bezrobocia. Przecież to oni rzekomo zwalniają pracowników.

– Jeśli rząd zobaczy, że biernie się przyglądasz, że pogodziłeś się z tym co robią, że nie ruszysz palcem w obronie wolności, że to nie jest dla Ciebie ważne, to będzie dla nich sygnał do dalszego powolnego i miękkiego niszczenia wolności. To będzie przyzwolenie i wasza zgoda na to, co stało się 16 maja 2020 w Warszawie – czytamy.

Organizatorzy nie chcą nikogo narażać, jak jest wyartykułowane na „reżimowe reakcje Milicji”.

– Proponujemy zademonstrowanie naszego sprzeciwu zachowując obostrzenia epidemiologiczne. Stworzyć sieć wolnych ludzi stojących obok siebie w odległości 2 metrów. Bądźcie z transparentami i wykrzyczmy swój obywatelski gniew, dopóki jeszcze nie zamknięto nam ust rozporządzeniem ministra zdrowia.

We wpiscie znajdują sie dane do przelewu, dla osób, które mogłyby i chiałyby wesprzeć strajkujących finansowo.

Dane do przelewu:
Nr. konta :
54 2360 0018 0107 0000 0073 7392
DABA Dział Płatności Masowych
konto na Revolut
Adresat przelewu:
STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW
adres ul. Okopowa 27/23
01-059 Warszawa

STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW – Facebook

98170652_3168247206574499_7451180397796261888_n


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Strajk Przedsiębiorców: Paweł Tanajno w policyjnym „kotle”

Źródło: https://www.facebook.com/groups/przedsiebiorcy.zjednoczeni/

21-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)